072-25-75-157  |


עורך דין אזי נ. כהן - משרד עורכי דין

072-25-75-157  |
 
 

שכר עבודה בפירוק חברה

שכר עבודה בפירוק חברה


לעיתים קרובות מידי, וכתוצאה מהאקלים הכלכלי המשתנה, חברות רבות מפורקות והופכות חדלות פרעון ובעקבות כך עובדים רבים מוצאים עצמם מידי שנה מפוטרים בהפתעה מוחלטת "מהיום למחר" מבלי שהיו מודעים למצבה הכלכלי הקשה של החברה מעסיקה.

אשר הקפידה לשמור זאת בסוג מפני עובדי מחשש שינטשו את הספינה הטובעת במאמצי השיקום האחרונים, מבלי שקיבלו הודעה מוקדמת או אפילו שולם להם שכרם האחרון ובמקרים רבים ללא כתובת לתבוע את פיצויי הפיטורים ויתר זכויותיהם החוקיות.

"חובות אבודים" אלו אלו יכולים להצטבר אצל עובדים ותיקים ובכירים גם למאות אלפי שקלים אשר אינם ניתנים לגבייה מאחר והחברות נותרו ללא רכוש ממנו ניתן לפרוע את חובותיה כלפי העובדים.

המצב גרוע במיוחד כאשר החברה המעסיקה לא הפרישה את כספי התגמולים לקרנות הפנסיה של העובדים ובמקרים חמורים יותר, דמי גמולים שנגבו ממשכורות העובדים לפנסיה, לא הועברו לקרנות הפנסיה כתוצאה מהמצב הכלכלי הקשה של החברה, פעולה אסורה המהווה עבירה פלילית לפי חוק אך למרות זאת אינה נדירה כפי שהיינו רוצים לחשוב, אז הנזק הלכלי שנגרם לעובדים גדול פי כמה.

לפיכך, כספים אשר היו אמורים מופקדים למשמרת בקרן הפנסיה לטובת פיצויי פיטורים ופנסיה, אינם מצויים עוד ולא ניתן לתבוע את החברה חדלת הפרעון בגינם.
 

מצבם של עובדים אשר הסדירו את זכויותיהם הפנסיוניות בהתאם לסע' 14 לחוק פיצויי פיטורים, אשר קובע כי מלוא חלק הפיצויים והפנסיה יעבור לקרן הפנסיה מידי חודש, טוב יותר ומבטיח את זכויותיהם בצורה טובה יותר, ככל שוידאו כי כספים אלו הועברו בפועל במועד.

אולם, למרבה המזל, החוק מאפשר לנו לפרוע את חובנו מהביטוח הלאומי בהליך מיוחד במסגרתו אנו פועלים לפירוק החברה באמצעות הגשת בקשה לבית המשפט המחוזי או לרשם החברות לפירוק מרצון.

לאחר מכן, מגישים תביעות חוב לכונס נכסים הרשמי ולמנהל המיוחד שמונה ע''י בית המשפט ומוודאים שיאושר להם מלוא התשלום לו הם זכאים במסגרת התביעה.

לאחר אישור תביעות החוב אנו פועלים לקבלת התשלום שאושר מול ביטוח לאומי. במסגרת הליך זה ניתן לקבל תשלום שכר עבודה, הודעה מוקדמת, דמי הבראה, חופשה פיצויי פיטורים תגמולי פנסיה וזכויות עבודה נוספות.

התהליך אורך פרק זמן של כשנה עד שנה וחצי ומצריך תשלום אגרות בית משפט, אגרות לכונס הרשמי ולמנהל המיוחד אשר מתחלקים בין כלל העובדים. לכן, ככל שעובדים רבים יותר מצטרפים להליך, ההוצאות קטנות יותר.

הכותב הינו עורך דין המתמחה בדיני עבודה והליכי גביית חובות עובדים מחברות ומעסיקים חדלי פרעון.

ניתן לפנות למשרדנו לייעוץ וברור בנושא זכויות עובדים ועבודה.

מאמרים נוספים:


לייעוץ ראשוני או בדיקת סיכויי התיק השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם:
phone6, phone, contact, telephone, support, call
envelop, envelop, mail, email, contact, letter
home6, home, house, building

צרו קשר טלפוני:  072-25-75-157

פקס: 077-3181454

שלחו מייל: 
cohenezi.law@gmail.com


כתובת: ​בר כוכבא 16, בני ברק (מגדל נועה)

 
print2, print, printer
 

אשמח להיות בקשר